• خراسان جنوبی ، قاین ، شهرک صنعتی ، گروه تولیدی و کشاورزی تروند زعفران قاینات
  • 05632538477

درباره ما

توضیح مختصری از تروند زعفران

گروه تولیدی و کشاورزی تروند زعفران قاینات به عنوان نخستین واحداصولی فرآوری بسته بندی و صادرات زعفران در آبان ماه سال 1381 هم زمان با برگزاری نخستین جشنواره ملی زعفران در کنار مزارع زیبای زعفران قاینات  راه اندازی شد.

بیانیه ماموریت گروه تولیدی و کشاورزی تروند زعفران قاینات

ما تولید کننده و صادر کننده زعفران با بسته بندیهای مختلف در بخش صنایع تبدیلی و تکمیلی محصولات کشاورزی می باشیم و بر این باوریم که شرکت ما در برابر کلیه مصرف کنندگان و رنگهای طبیعی مسئول بوده و با تکیه بر دانش فنی که در زمینه فرآوری اصولی تولید زعفران کسب نموده ایم تلاش خواهیم کرد با تولید محصولی با کیفیت و کمیت برتر قیمت مناسب تر و تأمین به موقع و به دور از هرگونه آثار زیانبار زیست محیطی و میکروبی با رویکرد توسعه پایدار ایفای نقش نماییم.

برآنیم که با حضوری مستمر و پایدار در بازارهای هدف در جهت بقاء شرکت و سهامداران آن تلاش نماییم. از این رو کوشش می کنیم تا از طریق آموزش کشاورزان و ترویج روشهای علمی در امر تولید زعفران در منطقه به دنبال حفظ منافع کشاورزان، پایداری محصول در بازارهای داخلی و خارجی تثبیت جایگاه محصول در بازارهای صادراتی بوده و در جهت اعتلای نام زعفران ایران اقدام نماییم و باور داریم که تحقق این امر جز از طریق ارزشهای زیر میسر نخواهد شد:

*توجه به منابع انسانی به عنوان مهم ترین سرمایه شرکت

*تلاش در جهت رونق اقتصادی منطقه با توسعه صادرات مؤثر

*توجه به نیازها و خواستهای مشتریان و کسب رضایت آنها در بازارهای جهانی

*احراز جایگاه شایسته برای صادرات مؤثر و بازار پایدار در جهت اعتلای نام  زعفران ایران

رسالت تروند زعفران

تروند زعفران با فراهم نمودن زمینه تعامل و تناسب علم فناوری و تولید و ایده پردازی های تکنولوژیک در جهت جلوگیری از خام فروشی محصولات زعفران و زرشک و ایجاد فرآیند های تبدیلی در راستای تنوع بخشی تولیدات با افزایش سرانه مصرف، قیمت مناسب، کنترل دوز مصرف مورد نیاز و افزایش اثرگذاری مواد موثر، مفتخر به کسب عنوان ((مجموعه دانش بنیان)) از سوی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری شده و تا کنون 6 محصول شاخص دانش بنیان را به بازار های داخلی و جهانی معرفی نموده است.

ویژگی محصولات گروه تولیدی و کشاورزی تروند زعفران قاینات

استان خراسان جنوبی دارای آب و هوای گرم و خشک می باشد و میزان بارندگی در این استان حدود ۱۲۲ میلی متر و متوسط رطوبت هوا %۳۶ بطور متوسط در سال است. این موضوع باعث شده است که محصولات کشاورزی این منطقه از عطر و طعم خاصی برخوردار باشند. علاوه بر این اکثر کشاورزان هنوز از روشهای سنتی جهت غنی سازی خاک و دفع آفات استفاده میکنند نتیجه این مسئله باعث تولید محصولات کشاورزی سالم و ارگانیک که بسیار مورد توجه مردم قرار دارد ،گردیده است. واحد فرآوری تروند زعفران در شهرک صنعتی شهرستان قاین قطب کهن فرآوری زعفران واقع شده است و چون در مرکز تولید زعفران ایران قرار دارد از تمام نقاط استان بهترین محصولات کشاورزی به شرکت ارسال می شود و پس از کنترل کیفیت و آزمایشات لازم جهت فرآوری و بسته بندی مورد استفاده قرار می گیرد. نزدیکی واحد تروند زعفران به مزارع کشاورزی و روستاها زمان حمل و نقل از مزرعه به کارخانه را بسیار کم کرده است و در نتیجه کمترین صدمه به محصولات از نظر فیزیکی شیمیایی و میکروبی

وارد می شود. محصولات کشاورزی که به واحد تروند زعفران وارد می شوند بسیار تازه با طراوت و سالم می باشند و بلافاصله با آخرین استانداردها و روش های موجود ،سورت ،فرآوری، خشک و بسته بندی می شوند. کوتاه بودن زمان برداشت محصول ارسال به کارخانه و فرآیند تولید سبب . خواص غذایی دارویی و عطر و طعم خاص محصولات می شود که باعث برتری این تولیدات از دیگر تولیدات مشابه می گردد در حال حاضر بیش از ۲۰۰۰ خانوار کشاورز زعفران کار انتخاب شده تحت عضویت گروه تروند زعفران در بهترین روستاها و مناطق زعفرانکاری منطقه قاینات و تحت آموزشها و روشهای صحیح و علمی کارشناسان و متخصصین شرکت می باشند وسایل و ابزار جمع آوری نگهداری و حمل و نقل در اختیار کشاورزان قرار گیرد تا محصولی متمایز تولید و در اختیار شرکت قرار دهند استقرار واحد در کنار مزارع زعفران و استفاده از تجربه و دانش کشاورز زادگان کیفیت ممتاز محصول تروند زعفران را به ارمغان آورده است.

صـــادرات

قاره آمریکا

صاردات به کشور های آمریکایی زیر:

آمریکا کانادا شیلی برزیل

کشور های استرالیا وآفریقای جنوبی

قاره اروپا

صاردات به کشور های اروپایی زیر:

آلمان فرانسه بلژیک انگلیس سوئد  سوئیس اسپانیا ایتالیا دانمارک

قاره آسیا

صاردات به کشور های اسیایی زیر:

ترکیه امارات چین تایوان تایلند هنگ کنگ ژاپن اندونزی هندمالزی

6 دوره صادر کننده نمونه ملی